Apvienība "Tēvzemei un Brīvībai"/LNNK
priekšvēlēšanu programma
2004.gada Eiropas Parlamenta vēlēšanām


Teksts Apvienība "Tēvzemei un Brīvībai"/LNNK

Apvienība "Tēvzemei un Brīvībai"/LNNK redz jaunās vēsturiskās situācijas sniegtās iespējas, apzinās izaicinājumus un ir gatava veltīt savas zināšanas un pieredzi tautas labklājības, drošības, kultūras un nacionālās identitātes nostiprināšanai un attīstībai.

 

Daudzi Apvienības biedri uzkrājuši lielu pieredzi Eiropas Savienības (ES) jautājumu risināšanā. Guntars Krasts Ministru prezidenta un vēlāk Eiropas lietu ministra amatā veidojis Latvijas Nacionālās programmas ceļam uz ES. Viņa vadībā tapa un tika pilnveidots valsts institūciju sadarbības mehānisms Latvijas nacionālo interešu noteikšanai. Roberts Zīle sagatavojis pirmo Latvijas Attīstības plānu, kas kalpo par pamatu ES fondu naudas piesaistīšanai. Ģirta Valda Kristovska vadībā Latvija ir sekmīgi iesaistījusies Eiropas drošības politikā un miera uzturēšanas operācijās.Mūsu Eiropas Parlamenta kandidāti, atbildīgi strādājot, jau šobrīd nodrošinājuši ES naudas piesaistīšanu daudzām Latvijai nozīmīgām programmām. Zīmīgi, ka Guntars Krasts, sadarbojoties ar Eiropas Parlamentu, 1998.gadā rīkoja pirmo ceļojošo Okupācijas muzeja izstādi Parlamenta telpās Briselē.

 

"Tēvzemei un Brīvībai"/LNNK  ir gatava uzņemties nacionālā advokāta lomu ES.

 

Mūsu uzdevumi Eiropas Parlamentā:

Līdzsvars

 

Mēs stiprināsim ES valstu nacionālo suverenitāti. Apvienība jau pašlaik sadarbojas ar tām Eiropas valstu partijām, kas noraida federālas Eiropas ideju.

 

Lai nodrošinātu ilglaicīgu un stabilu ES attīstību, mēs rūpēsimies, lai tiktu garantēta visu dalībvalstu vienlīdzība - mazo un lielo, veco un jauno.

 

Aizstāvēsim principu, ka ES dalībvalstis lemj par visiem sev svarīgajiem jautājumiem ārpolitikā, aizsardzībā un drošības jomā. Par īpaši nozīmīgu uzskatām nodokļu politikas saglabāšanu nacionālo valsts kompetencē, lai varētu piesaistīt investīcijas, radīt jaunas darba vietas, risināt sociālās politikas uzdevumus.

 

Mēs izvirzām sev uzdevumu ierobežot Briseles birokrātiju, lai ES institūcijas respektētu Latvijas valsts un privātās intereses.

 

Taisnīgums

Izmantosim Eiropas Parlamentu par tribīni, lai panāktu komunistiskā genocīda un Latvijas okupācijas fakta starptautisku nosodīšanu.

 

Veidojot ES un Krievijas politisko un ekonomisko sadarbību, mēs stingri noraidīsim šantāžu, ko Krievija vēlas tai pievienot, īpaši pret Baltijas valstīm.

 

ES ārējās robežas nostiprināšanā un aizsardzībā pieprasīsim, lai tiktu ievērots ES dalībvalstu līdzdalības princips - Latvijas austrumu robežas nostiprināšana solidāri jāfinansē visām ES dalībvalstīm.

 

Starptautiskās migrācijas jautājumu risināšanā prasīsim ievērot principu, ka imigranti novirzāmi uz valstīm, kurās ir mazāks imigrantu īpatsvars. Mēs spēsim pamatot, ka Latvija pēc okupācijas radītajiem imigrantu plūdiem nevar uzņemties atbildību par jaunu imigrantu izmitināšanu un integrāciju.

 

Dzīvotspēja

Radīsim iespējas ES valstīm iepazīt Latviju kā senas un tradīcijām bagātas kultūras zemi. Nodrošināsim politisku un finansiālu ES atbalstu latviešu valodas attīstīšanai, popularizēšanai, pētniecības projektiem un citiem pasākumiem, kas veicina latviešu un līvu valodas un kultūras nostiprināšanos un attīstību.

 

Strādāsim, lai Latvijas kultūras eksporta stratēģija kļūtu par būtisku Latvijas ārpolitikas sastāvdaļu.

 

Sadarbībā ar radniecīgajām Eiropas valstu partijām sargāsim Eiropu vienojošās kristīgās vērtības.

 

Atbalstīsim dzimstību veicinošas ES programmas.

 

Būsim par tradicionālo ģimeni kā vērtību un piemērotāko formu bērnu audzināšanai. Nepieļausim viendzimuma laulību atzīšanas izplatīšanos.

 

Rūpēsimies, lai pieaugtu ES resursi sociāli apdraudētu Latvijas iedzīvotāju iesaistīšanai sabiedrībā un darba tirgū.

 

Veicināsim ES atbalstu ekoloģiski tīras pārtikas ražošanai. Atbalstīsim ģenētiski modificētas pārtikas ierobežošanu.

 

Izaugsme

Veicināsim augošu ES atbalstu Latvijas izglītībai un zinātnei, kas garantē valsts konkurētspēju.

 

Strādāsim, lai jaunās dalībvalstis iespējami drīz iekļautos vienotā ES elektrības un gāzes tirgū, kas nodrošinātu stabilu Latvijas energoapgādi.

 

Atbalstīsim ES programmas Latvijas reģionu līdzsvarotai attīstībai, kas nodrošinātu investīcijas ceļu, sakaru, elektrotīklu u.c. infrastruktūrā Latvijas reģionos.

 

Veicināsim ES finansējuma programmu pārdali par labu mazajiem un vidējiem uzņēmumiem kā pilsētā, tā laukos.

 

Būsim par godīgu lauksaimniecības uzņēmumu konkurenci, izlīdzinot subsīdiju un tiešo maksājumu līmeni vecajās un jaunajās dalībvalstīs.

 

Atbalstīsim tādas sistēmas izveidi, kur lēmumus par ES fondu izlietošanu pieņem Latvijā, kurs vietējās vajadzības labāk zināmas, nevis Briselē.